sobota, 23 maja 2015

PRAWDY I MITYDzisiaj mam dla Was kolejną porcję z serii PRAWDY I MITY.
Często jest tak, że goście mojego salonu zadają bardzo dużo pytań dotyczących włosów.
Niestety czasami nasze opinie się różnią. Poprzez cykl PRAWDY I MITY chciałbym sprostować kilka kwestii.

"SPŁUKIWANIE WŁOSÓW ZIMNĄ WODĄ NADAJE IM POŁYSK"
To oczywiście prawda. Zamiast nakładać na włosy kolejną porcję sylikonu w postaci serum nabłyszczającego, dobrze jest pod koniec płukania włosów, przepłukać je zimną wodą. Stosowanie chłodnej wody przyspiesza zamykanie łuski włosa, przez co będą gładsze, błyszczące, a skóra głowy dłużej świeża.

"MAM 50 LAT, CZAS BY ŚCIĄĆ WŁOSY NA KRÓTKO" 
 Takie stwierdzenie słyszę bardzo często. Nie zgadzam się z nim. Moim zdaniem, ani krótkie fryzury nie odmładzają, ani długie nie postarzają. Czasami przez ścięcie długich włosów, możemy niefortunnie odsłonić mankamenty naszej urody. Przed strzyżeniem powinnaś się dobrze zastanowić, a Twój fryzjer dobrze doradzić taką zmianę. Faktem jest natomiast, ze włosy się starzeją- jeżeli zauważysz taki stan, to wtedy można rozważyć zmianę. Na pewno włosy wtedy odżyją, odmłodnieją.

"CZĘSTE MYCIE WŁOSÓW PRZETŁUSZCZA JE"
 Jestem tego zdania, że jeżeli włosy i skóra głowy potrzebują częstego mycia, to trzeba je często myć. Proste! Nie ma nic gorszego jak tłusta fryzura. Istotne jest, by używać odpowiednich szamponów i pamiętać, by za bardzo nie masować skóry głowy. To pobudza pracę gruczołów łojowych. Dobrze też jest, jak wspomniałem powyżej, spłukać głowę letnią wodą, przez co gruczoły się skurczą. Pamiętaj również, by odżywkę nakładać tylko na długości i końce włosów.

"JESTEM W CIĄŻY, NIE MOGĘ TERAZ FARBOWAĆ WŁOSÓW"
Farbowanie w ciąży ma tylu zwolenników, co przeciwników. Chciałbym obalić mit o szkodliwym farbowaniu włosów podczas ciąży. W dzisiejszych czasach, mamy do czynienia z farbami bezamoniakowymi, które równie dobrze radzą sobie z włosami, jak farby chemiczne. Jeżeli i to Cię nie przekona, zawsze można nakładać farbę na folię, w formie pasemek, tak aby zatuszować odrost. Dla najbardziej obawiających się w tym czasie intensywnych zabiegów fryzjerskich polecam płukanki koloryzujące, choć musisz pamiętać, że trzeba je częściej stosować, ponieważ kolor bardzo szybko się wypłukuje. cdn.

Może i ty masz jakieś pytania, na które chciałabyś uzyskać odpowiedź. Z chęcią doradzę :)


damianCzesze
THESPIAN
pl.Powstańców Śl. 1 lok32
Wrocław
 

3 komentarze:

 1. Czy codzienne suszenie suszarką średnim nawiewem szkodzi włosom, czy lepiej pozwolić im naturalnie wyschnąć?

  Czy keratynowe prostowanie włosów nie uszkadza włosów przez wielokrotne użycie prostownicy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdzie odp?

   Usuń
  2. Dobry wieczór. Odpowiedź na te pytanie będzie w następnych postach :) Pozdrawiam. Damian

   Usuń