wtorek, 1 października 2013

Olejowanie włosów.

Olejowanie włosów jest dobrym sposobem aby odratować włosy po niewłaściwej pielęgnacji lub zabiegach chemicznych. Pozwala utrzymać je w dobrej kondycji i dodać im blasku. Dobrze jest stosować oleje regularnie, minimum 2 razy w tygodniu. Jeżeli chcemy zapuścić lub utrzymać kondycję naszych długich włosów to olej powinien być nieodłącznym elementem ich pielęgnacji.  Poniżej wypiszę parę zalet olejowania:

- włosy są nawilżone
- końcówki wyglądają o niebo lepiej
- włosy są sprężyste
- bardzo dobrze się układają
- są niewiarygodnie miękkie
- błyszczą się


Olejowanie włosów powinno być wykonywane przy użyciu kilku pomocny zasad.

Rozgrzej olej w garnuszku z wodą. Włosy podziel na osiem sekcji. Najłatwiej  będzie nakładać pędzęlkiem do farbowania.

- Należy unikać stosowania oleju w nadmiernej ilości, powiedzenie im więcej tym lepiej w tej sytuacji się nie sprawdza.
- Zanurz opuszki palców w oleju i delikatnie masuj skórę głowy (Masaż palcami wykonuj przez co najmniej 5-10 minut).
- Olejowanie włosów jest dobrym sposobem aby odratować włosy po niewłaściwej pielęgnacji lub zabiegach chemicznych pozwala utrzymać je w dobrej kondycji i dodać im blasku.

Włosy są naszą ozdobą. Szczęściarami są kobiety które naturalnie mają piękne, grube włosy…
Olejowanie jest niezbędne do radzenia sobie z takimi problemami jak wypadanie włosów czy łupież. Dobrze jest stosować oleje regularnie, ja proponuje stosować minimum 2 razy w tygodniu, dzięki temu wasze uwrażliwione włosy odzyskają blasku.

Jeżeli chcemy zapuścić lub utrzymać kondycję naszych długich włosów to olej powinien być nieodłącznym elementem ich pielęgnacji. Olej można wybrać z preferencjami. Do wyboru jest mnóstwo olei, migdałowy, olej jojoba, oliwa z oliwek, rycynowy, arganowy, palmowy, sezamowy i wiele innych. Dzięki nim można bardzo nawilżyć włosa.


Jak zmyć olej z włosów?

Jeżeli używacie olejów do pielęgnacji włosów to na pewno nie raz miałyście problem z ich zmyciem. Co prawda można by umyć głowę 2-3 razy ale wtedy składniki oleju wypłukują się z włosów i to będzie bez sensu. Bardzo dobrym patentem na dokładne zmycie oleju jest nałożenie na włosy trochę  szamponu następnie wmasowanie i dokładnie spłukanie wodą następnym krokiem jest umycie włosów tak jak zawsze, szampon + odżywka.

Jak nałożyć na włosy olej, który ma stałą konsystencję?

Najlepiej zagrzać wodę w garnuszku a następnie wsadzić do niego olej na 2 minuty, ewentualnie postawić koło kaloryfera lub rozpuścić w dłoniach.

Gdzie można kupić oleje?

- w sklepach spożywczych,
- w sklepach internetowych z kosmetykami np. (helfy.pl ; mazdila.com ; bioarp.pl ; allegro.pl)
- w sklepie ze zdrową żywnością bądź w zielarski

Olejowanie włosów jest dobrym sposobem aby odratować włosy po niewłaściwej pielęgnacji lub zabiegach chemicznych pozwala utrzymać je w dobrej kondycji i dodać im blasku.

Dzielcie się ze mną efektami. 
De Be


1 komentarz: