środa, 21 maja 2014

Męski punkt widzenia cz.1
Dzisiejszy wpis poświęcam męskim fryzurom. Pamiętacie wypowiedź Anji Rubik o polskich mężczyznach i ich fryzurach? Przypomnę. 

"Mężczyźni w Polsce muszą się jeszcze wiele nauczyć o ubieraniu i popracować nad swoim stylem. Myślę, że moda w Polsce to nadal nowość dla mężczyzn i w naszej kulturze przyjęło się, że dbanie o siebie, swój wygląd, zwracanie uwagi na dobór odpowiednich ubrań jest wciąż uważane za niemęskie. Jednym z typowych błędów, jakie widzę na polskich ulicach to całkowicie zaniedbane, przypadkowe fryzury. Dorosły mężczyzna, który nie jest w wojsku nie powinien nosić krótko ostrzyżonych włosów. Panowie! Nie macie już 8 lat i nie musicie strzyc się do jednej długości. "  
Czy Wy zgadzacie się z tą wypowiedzią?  Czy w Polsce wciąż obowiązuje trend "maszynką na dwójkę" ? Jedno jest pewne, w tym sezonie na całym świecie, modę szturmem zdobywa cięcie fade. Fryzura tego typu to cięcie, w którym włosy po bokach i z tyłu głowy przystrzyżone są bardzo krótko, zazwyczaj na tyle, by delikatnie widać było skórę. Włosy stopniowo tracą na długości, począwszy od długich na czubku, kończąc na krótkich w okolicach uszu i karku.
                                 TROCHĘ HIPSTERSKO 
Odpowiednia nazwa tego cięcia to undercut. Boki mocno wygolone, góra ciężka, równa. 


BYĆ JAK JAMES DEAN 
 W tej fryzurze boki nie są tak drastycznie wygolone, wręcz przeciwnie, wycięte pod kwadrat nożycami. Góra dłuższa, również ciężka, zaczesywana na bok. Obowiązkowo przedziałek.

MIEĆ CO POTARGAĆ
Kwintesencja fryzury fade. Włosy wycieniowane od najkrótszych do długich na czubku głowy. Czesane oczywiście wiatrem i matową pastą.


POŻEGNAJ IROKEZA
 Jak widzę irokezy na polskich ulicach, to nóż w kieszeni mi się otwiera. Poproście swoich fryzjerów o trochę inwencji twórczej i udział w szkoleniach, dzięki którym będą mogli poznać nowe trendy  ;-) Tu akurat przykładowego zdjęcia chyba nie muszę wklejać.To jeszcze nie koniec. Następny wpis poświęcony będzie kosmetykom dla mężczyzn.

Damian Be                                                                                                                                             

2 komentarze:

  1. Bym wlosy mial to bym chetnie tak sie nosil. Niestety... :-(

    OdpowiedzUsuń
  2. cześć, jak można umówić się do Ciebie na wizytę?

    OdpowiedzUsuń