niedziela, 11 maja 2014

Wiosenne porządki. Czyścimy szczotki.

Używamy jej niemal codziennie. Czeszemy nią włosy, układamy, ale czy czyścimy i dezynfekujemy? Nie ma nic gorszego jak szczotka pełna wyczesanych włosów. Jako fryzjer muszę odpowiednio dbać o czystość szczotek, do czego namawiam również i Ciebie. Podpowiem Ci, jak trzeba odpowiednio je czyścić.

Po pierwsze, oczyść swoją szczotkę z jak największej ilości włosów. Możesz użyć do tego grzebienia tak, aby usunąć nawet najbardziej "uparte" włosy.

Po drugie, zamocz szczotkę. Napełnij miskę wodą i wlej parę kropli delikatnego szamponu. Pamiętaj, jeżeli posiadasz szczotkę drewnianą, nie mocz jej, ale zanurz kilka razy w wodzie.

Po trzecie, wyszoruj. Aby doprowadzić szczotkę do stanu nowości, weź nową szczoteczkę do zębów i wyszoruj szczotkę, następnie wypłucz ją w zimnej wodzie. 

Na sam koniec możesz ją spryskać środkiem do dezynfekcji, choć jeżeli sama jej używasz, nie widzę takiej potrzeby. Pamiętaj również o jej wysuszeniu. Połóż szczotkę na ręczniku papierowym na noc, a na drugi dzień będzie jak nowa. Twoje włosy Tobie podziękują. 

Czyść swoją szczotkę dwa razy w miesiącu, aby oczyścić ją ze wszystkich produktów ze stylizacji.

Pozdrawiam
damianCzesze

btw. Ja to robię codziennie, tak dla jasności ;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz