niedziela, 13 grudnia 2015

PRAWDA I MITY 2Mamy już jesień, zima zbliża się wielkimi krokami.
Gotowi na jesienno-zimowe prawdy i mity?
Zaczynamy.

⚓  "WŁOSY LECĄ MI JAK SZALONE, CZY TO PRZEZ JESIEŃ?"
Przychodzi zmiana pory roku i zaczynają się pytania o wypadanie . Wiosną bywa nią brak witamin oraz przesuszenie skóry spowodowane np. noszeniem czapek, bądź przebywanie w nagrzewanych pomieszczeniach. Na jesień też mam odpowiedź. Jest nią zbyt intensywne działanie promieni słonecznych na skórę latem. Promienie UV bez problemu przechodzą przez włosy, podrażniając naskórek i cebulki włosów. W konsekwencji, włosy wypadają jesienią. Dobrze jest wtedy wykonać serię mezoterapii igłowej z koktajlami witaminowymi, a także zadbać o odpowiednią dietę.


"ZIMĄ BĘDĘ MYŁA WŁOSY SZAMPONEM DLA DZIECI BY DAĆ IM ODPOCZĄĆ OD WSZELKIEJ CHEMII"
Jeżeli nie masz zbytnio problemów ze skórą głowy, używaj szamponów dla dzieci dowoli. Pamiętaj tylko o tym, że szampony dla dzieci są lekko odtłuszczające. Jeżeli Twoja skóra głowy jest sucha, możesz nabawić się małych problemów i dodatkowego wysuszenia skóry, co spowoduje dodatkową pracę gruczołów łojowych, a przez to produkcja sebum będzie się zwiększać. Efekt będzie taki, że włosy szybko będą się przetłuszczać.


"ROZCZESUJĘ TYLKO SUCHE WŁOSY"
Aby uniknąć nadmiernych uszkodzeń mechanicznych takich jak łamania, uszkadzania końcówek, a także nasilonego wypadania, należy rozczesywać włosy mokre. Nie, nie pomyliłem się. Włosy należy rozczesywać grzebieniem z szerokimi zębami bądź niezawodną szczotką TangleTeezer uprzednio spryskanymi lekką odżywką w sprayu. Ewentualnie dla większej objętości spróbuj "wymuskać" włosy na sucho płaską, szeroką szczotką.


⚓  "WŁOSY ELEKTRYZUJĄ SIĘ PRZEZ CZAPKĘ"
Tu muszę przyznać rację. Nosząc czapki, bardzo często możemy zauważyć efekt elektryzowania się włosów. Można oczywiście temu zapobiec. Po pierwsze należy wyrzucić czapkę z syntetyków- w grę wchodzi tylko bawełna i naturalna wełna. Stosuj szampony i odżywki dostępne w wersjach zimowych (np. Aussie Winter) które zawierają składniki antystatyczne. Zmień zwykłą suszarkę na suszarkę z jonizacją. Po wciśnięciu małego guzika na suszarce zaczną się uwalniać miliony jonów ujemnych, które, osiadając na włosach, sprawiają, że dodatnie ładunki zostają zneutralizowane. W efekcie włosy nie elektryzują się, a także są o wiele gładsze. Nie zapomnij również o skórze głowy. Raz w tygodniu nałóż na nią maskę mocno nawilżającą. 


Może i ty masz jakieś pytania, na które chciałabyś uzyskać odpowiedź. Z chęcią doradzę :)
damianCzesze
ul.Wojciecha Cybulskiego 1
Wrocław
 


wytwarzają duże ilości naładowanych ujemnie cząsteczek, które wzajemnie się odpychają

http://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/wlosy/jak-dbac-o-wlosy-zima-porady_37752.html4 komentarze:

  1. Witam! Jestem zachwycona Twoimi dziełami, które potrafisz wykreować z każdych włosów. Jestem posiadaczką cienkich, kręconych włosów o średniej długości. Niestety nie chcą się ładnie kręcić. Jakie cięcie proponujesz? Czy zabieg Olaplexem powoduje rozprostowanie skrętu włosów? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam bardzo serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Omijajcie ten salon szerokim łukiem dziewczyny!

    OdpowiedzUsuń