wtorek, 20 października 2015

Total matowy look. Hit!

Dziś już wiem, że doba ma za mało godzin. Praca i obowiązki pochłonęły mnie maksymalnie, a wolny czas wolałem przeznaczyć na odpoczynek i regenerację.
Wiadomo, że najgorzej zacząć, ale w końcu nadszedł ten moment.
Blog się zakurzył, ale pora by wziąć się w garść i zacząć na nowo pisać recenzje.

Ten post będzie poświęcony kosmetykom do teksturyzacji. Najczęściej są to kosmetyki do stylizacji na sucho, aby dodać włosom objętości, na maxa zmatowić ( co jest dziś bardzo mocnym trendem) na bazie soli morskiej. Niestety te preparaty mają swój minus. Przesuszają włosy. Zatem używajcie ich z umiarem i zawsze po umyciu, pamiętajcie o dobrej odżywce nawilżającej.

Pamiętaj, że tej jesieni na głowie, pod czapkami ma panować nieład. Matowy, pognieciony skręt.
Poniżej przedstawię parę moich faworytów.Mimo, że uwielbiam Joico, niestety numerem 1 nie będzie to kosmetyk z tej firmy. Zachwycił mnie tym razem LorealWild Stylers Salt Spray - wspaniale matuje i teksturuje włosy. Produkt nadaje się do każdego rodzaju włosów. Po tym preparacie wyglądają naprawdę jakbyś wyszła wprost z wybiegu modowego. Mój faworyt!

Stopień utrwalenia 4

Cena    55zł                    

Pojemność   150ml          

Ocena : ♥♥♥♥♥♥

 


  Następnym preparatem, który stosuję zamiennie jest sól morska TONY&GUY. Sieciówkowa wersja kosmetyków z wyższej półki. Dobrze nadaje teksturę. Unosi włosy i utrwala efekt artystycznego nieładu. Znakomicie sprawuje się na naturalnie kręconych włosach. Polecam, choć nie za często.


 

Stopień utrwalenia 4

Cena    35zł                    

Pojemność   150ml          

Ocena : ♥♥♥♥
Trzecim kosmetykiem, który nadaje się do mocno matowego efektu, jest kosmetyk JOICO z linii STRUCTURE TRANSFORM. Świetnie nadaje się do krótkich włosów. Daje nieskończone możliwości w stylizacji. Jest na tyle mocny, że niestraszna mu wilgotna pogoda.   Niestety na długich włosach daje efekt nieestetycznych strąków.

Stopień utrwalenia 5
Cena    65zł                    
Pojemność   150ml          
Ocena : ♥♥♥

1 komentarz:

  1. Chyba wypróbuje ten loreal. Kupiłam ostatnio keratyne w płynie 100proc , zalecają po umyciu nałozyc na włosy i nie spłukiwać , wysuszyć suszarka. Myślisz ze to zregeneruje zniszczone włosy czy lepsze maski z keratyną?

    OdpowiedzUsuń